שלב 1: דע

שלב 1: דע

דע את הבשורות והבן היטב את החלטתך ללכת בעקבות ישו.

 

מהן הבשורות?

“הבשורות” הן החדשות הטובות על ישו – בזכות זה שהוא הסיר את חטאי העולם, אנו יכולים לקיים יחסים עם אלוהים.

 

כן. אתה יכול לקיים יחסים עם אלוהים! ולא משנה אילו טעויות עשית, אלוהים מזמין אותך למשפחתו.

 

הנה הבשורות, הסיפור על איך הציל אותך אלוהים מחטאתך:

 

הבשורות

אלוהים יצר את העולם ואת כל מה שיש בו. בהתחלה, גברים ונשים היו במערכת יחסים עם אלוהים, האהבה הייתה במרכז הכול והכול היה טוב.

עם זאת, מערכת יחסים זו השתנתה כאשר אנשים חטאו נגד אלוהים. הרגע בו אנשים לא צייתו לאלוהים, כאשר הנברא החליט שהוא יודע טוב יותר מהבורא, הוא הרגע שבו חטא ומוות נכנסו לעולם. באותו רגע, גברים ונשים הופרדו מאלוהים.

 

השפעת החטא

רגע ההפרדה מאלוהים נקרא “הנפילה” ותוכלו לקרוא עליו עוד בספר בראשית 3 (ראשית הברית החדשה)

 

לאחר הנפילה אנשים ניסו למלא את החור בצורת האל עם ליבם בכל מיני דברים: אלים מזויפים, גביעים, כסף, מין, מלחמה והישג אנושי. אף אחד מהם לא עבד ובמשך מאות שנים גברים ונשים חיו בחטא שלהם ללא שום דרך להציל את עצמם.

 

למעשה, עולמנו כיום מושפע עדיין מחטא. העולם מלא ברוע, מחלות ומוות – כל תוצרי החטא. ואנשים עדיין מנסים למלא את החור שהשאיר אלוהים בדברים שאינם אלוהים.

 

זה סוג העולם שנולדת לתוכו. “אלה חטאיך”, כתב הנביא ישעיהו, “אשר ניתקו אותך מאלוהים. בגלל חטאיכם הוא הסתובב ולא ישמע יותר” (Isaiah 59:2).

 

פאולוס, המקים של הכנסייה הראשונה כתב, “תתהלל בתורה ותנבל את האלהים בעברך את התורה” (Romans 2:23)

 

אנחנו לא יכולים לתקן את עצמנו

גברים ונשים אינם מסוגלים לתקן את בעיית החטא שלהם.

 

אלוהים יודע זאת.

 

אז הוא שלח את ישו להציל את עמו. ג’ון, חברו הקרוב ביותר של ישו, כתב, “האב שלח את בנו להיות המושיע של העולם.” כאשר ישו מת על הצלב, הוא

1. לקח על עצמו את העונש שכולנו ראויים לו על חטאינו

2. סלח וכיסה על חטא כולם – עבר, הווה, עתיד.

3. איפשר לגברים ונשים להיות שוב במערכת יחסים עם אלוהים. למה? כאשר אלוהים מסתכל על אנשים, הוא רואה גברים ונשים חסרי חטא – בגלל מה שישו עשה על הצלב.

 

החדשות הטובות של הבשורה הן שישו הגיע לעולם הזה כדי להביס את החטא והמוות לנצח, ולהעניק חיי נצח לכל מי שמאמין בו. איזה חדשות נהדרות!

 

פול, מקים הכנסייה, אמר את זה כך: “כי שכר החטא הוא המות ומתנת חסד אלהים היא חיי העולם במשיח ישוע אדנינו” (Romans 6:23).

 

המתנה של אלוהים ללא תשלום

אז איך אנשים חוטאים מקבלים מתנה בחינם של מערכת יחסים עם אלוהים לנצח? זה פשוט. מאמונה! רק תאמין שישו הוא מושיעך ואמור את זה בקול רם. פול כתב, “כי אם תודה בפיך אשר ישוע הוא האדון ותאמין בלבבך אשר האלהים העירו מן המתים אז תושע.” (Romans 10:9).

 

אם אתה מחליט ברגע זה להיות חסיד ישו, התפלל תפילה זו לאלוהים:

 

“אלוהים יקר, אני מצטער על הדברים שעשיתי לא בסדר בחיי. תודה על מתנת בנך ישו. אני מאמין שהוא מת בשבילי ושהוא חי. אני מאמין שבגללו סלחו לי ואני ומשוחרר מכל חטאי. אני מוכן לחיות בשבילך. אנא היכנס לחיי ומלא אותי ברוח הקודש שלך. היה איתי לעד. תודה שהזמנת אותי למשפחתך! בשמו של ישו, אמן.

 

אומצת

היום, אם התפללת באותה תפילה פשוטה, נסלח לך ואומצת למשפחתו של אלוהים בגלל מה שישו עשה למענך. מערכת היחסים שלך עם אלוהים שוחזרה, אתה עכשיו יצירה חדשה, והחטא כבר לא מפריד אותך ממנו.

 

אתה יכול להיות בטוח באמת המקראית הזו: “ובכן מי שהוא במשיח בריאה חדשה: הוא הישנות עברו והנה הכל נהיה לחדש” (2 Corinthians 5:17).

 

ברוך הבא למשפחת האל!

 

בואו נפשט את זה:

 

4 נושאים חשובים מהבשורות

 

להלן ארבעה נושאים חשובים מסיפור הבשורה שיעזרו לכם לזכור אותן וכיצד הן משנות את חייכם:

 

1. אהבה

אלוהים אוהב אותך ויש לו תוכנית בשבילך.

 

בברית החדשה כתוב, “כי ככה אהב האלהים את העולם עד אשר נתן את בנו את יחידו למען לא יאבד כל המאמין בו כי אם יחיה חיי עולמים” (John 3:16). ישו אמר, “הגנב לא יבוא כי אם לגנוב ולהרוג ולאבד ואני באתי לב עבור הביא להם חיים ומלא ספקם” — חיים שלמים המלאים במטרה (John 10:10).

 

2. מופרדים

חטאנו ואנחנו מופרדים מאלוהים.

 

כולנו עשינו, חשבנו או אמרנו דברים רעים, שהברית החדשה מכנה “חטא”. הברית החדשה מצהירה, “כי כלם חטאו וחסרי כבוד אלהים המה” (Romans 3:23). כי שכר החטא הוא המות ומתנת חסד אלהים היא חיי העולם במשיח ישוע אדנינו (Romans 6:23).

 

3. ישו

אלוהים שלח את ישו למות עבור החטאים שלך.

 

הנה החדשות הטובות: ישו מת במקומנו כדי שנוכל לקיים יחסים עם אלוהים ולהיות איתו לנצח. “אבל בזאת הודיע האלהים את אהבתו אלינו כי המשיח מת בעדנו בהיותנו עוד חטאים” (Romans 5:8).

 

אבל זה לא הסתיים במותו על הצלב. הוא קם לתחייה והוא עדיין חי!

 

“כי מסרתי לכם בראשונה את אשר גם קבלתי כי המשיח מת בעד חטאתינו כפי הכתובים: וכי נקבר וכי הוקם ביום השלישי כפי הכתובים” (1 Corinthians 15:3-4).

 

ישו הוא הדרך היחידה לאלוהים.

 

ישו אמר, “ויאמר אליו ישוע אנכי הנני הדרך והאמת והחיים לא יבא איש אל האב כי אם על ידי” (John 14:6).

 

4. התפלל

התפלל לקבלת את סליחת אלוהים.

 

תפילה היא פשוט שיחה עם אלוהים. הוא מכיר אותך. מה שחשוב זה הגישה של הלב והיושר שלך. התפלל תפילה כזו שתקבל את ישו כמושיעך:

 

“אלוהים האדיר, אני מצטער על הדברים שעשיתי לא בסדר בחיי. תודה שמתת על הצלב בשבילי, שחרר אותי מכל חטאי ותסלח לי היום. אנא היכנס לחיי ומלא אותי ברוח הקודש שלך. היה איתי לעד. תודה לך, ישו!”

 

מה עכשיו? הקם קבוצת הברית החדשה

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• John 14:6

• Ephesians 2:8-9

• Romans 10:9

• Acts 2:21

• Peter 3:9 2

שלב 2: קריאה

שלב 2: קריאה

קרא את הברית החדשה ולמד מי הוא אלוהים ואיך הוא חושב.

 

אתה יכול להכיר את אלוהים

אחת השאלות הראשונות ששואל חסיד ישו חדש היא “איך אני יודע מה אלוהים מצפה ממני?” התשובה היא פשוטה: קרא את הברית החדשה.

 

הברית החדשה נכתבה בהשראת אלוהים ומספרת את סיפורו הבלתי נגמר של אלוהים הרודף אחרי האנשים שהוא אוהב. היא נכתבה במשך מאות שנים, ומספרת את ההיסטוריה ואת התוכניות העתידיות עבור בני עמו. הקדשת זמן לקריאת דבריו מלמדת אותנו שני דברים:

1. מי אלוהים

2. מה שהוא רוצה מאיתנו

 

בגלל זה, הברית החדשה משנה אותנו, מעצבת את ליבנו וחיינו ומקרבת אותנו לאלוהים.

 

מה אלוהים אומר על הברית החדשה

בברית החדשה, אלוהים אומר 3 דברים חשובים על דבריו. אלה פסוקים, העוסקים בכוחה של הברית החדשה, שעליך לזכור ככל שתגדל באמונתך החדשה בישו.

 

1. הספר הוא דברו האמיתי של אלוהים – “כי כל הכתוב נכתב ברוח אלהים גם מועיל להורת ולהוכיח ולישר וליסר בצדק” (2 Timothy 3:16). הברית החדשה לא סתם מלאה מילים שקוראים כשאתה סביב נוצרים אחרים. היא מלאה אמת שמועילה לחיי היומיום שלך – אמת שמציידת אותך בכל עבודה טובה.

 

2. דבר אלוהים חי ופעיל כיוון שהוא נוצר בהשראת אלוהים חי ופעיל – “כי דבר האלהים חי הוא ופעל גבורות וחד מחרב פיפיות ונכנס עד להבדיל בין נפש לרוח ובין הדבקים למוח ובחן מחשבות לבב ומזמותיו” (Hebrews 4:12). לאלוהים, באמצעות דברי הברית החדשה, יש את הכוח לשנות ולהפוך אותך לאדם שאלוהים רוצה שתהיה.

 

3. ככל שנמצא בלבנו יותר ממילת אלוהים, כך הוא מסוגל לקרב אותנו אליו יותר. “בלבי צפנתי אמרתך למען לא אחטא-לך” (Psalm 119:11). יש כל מיני השפעות רעות בעולם הזה שמפתות אותנו לחיות כמו שאנחנו לא צריכים לחיות. אנו יכולים להילחם נגד הפיתויים הללו כשאנחנו יודעים את דברי אלוהים ואת מה שהוא מצפה מאיתנו.

 

מה עכשיו?

כל הנוצרים, במיוחד חדשים, צריכים לקרוא וללמוד את הברית החדשה מדי יום.

 

מקום נהדר להתחיל בו הוא הבשורה על פי יוחנן. קריאת הבשורה על פי יוחנן תעזור לך להבין טוב יותר את סיפורו של ישו וכיצד הוא משפיע על חייך.

 

הברית החדשה יכולה לפעמים להיות מבלבלת בהתחלה. זה בסדר. אל תתייאש! המשך לקרוא את דבר אלוהים, וכאשר משהו לא ברור, התפלל ובקש מאלוהים את הבהירות.

 

כלי מועיל להמר על הבנת קטעי המקרא הוא לרשום את התשובות לשלוש השאלות הללו:

• מה אומר הפסוק על אלוהים?

• מה אומר הפסוק על אנשים?

• איך אני מציית לדברים שקראתי?

 

זכרו שהנקודה בקריאת הברית החדשה היא מערכת יחסים טובה יותר עם אלוהים ולחיות כמו שאלוהים רוצה שתחיה. הפוך את קריאת הברית החדשה לחלק קבוע מחיי היומיום שלך וצפה בדברים המדהימים שאלוהים יעשה כתוצאה מהמחויבות שלך!

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• 2 Timothy 3:16-17

• Hebrews 4:12

• James 1:22

• Psalms 18:30

שלב 3: התפלל

שלב 3: התפלל

התפלל לאלוהים. נהל שיח איתו.

 

יש לנו קו תקשורת ישיר לבורא היקום! אתה יכול להאמין לזה ?! מדהים לחשוב שאלוהים המושלם שלנו רוצה לשמוע מאנשים לא מושלמים כמונו.

 

אל תסבך את זה

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה יכול להפוך את הקשר שלך עם אלוהים ליותר מסובך. אבל זה לא חייב להיות כך. מערכת היחסים שלך עם אלוהים עובדת כמו החברויות הטובות ביותר שלך – אכפת לכם אחד מהשני, מבלים יחד, ומעריכים את מה שיש לאדם האחר לומר.

 

תפילה היא פשוט בילוי זמן ושיח עם אלוהים. זוהי שיחה כנה אתו בה אתה מכיר בכך שדרכיו הן מעבר למה שאתה יכול להבין. בסופו של דבר, תפילה תעזור לך ללמוד כיצד לבטוח באלוהים בכל דבר בחייך.

 

התחל להתפלל

הרעיון כולו אולי נשמע מאיים. אם זה כן, אתה לא לבד. אנשים נאלצו ללמוד להתפלל במשך מאות שנים. הדרך הטובה ביותר להבין כיצד לדבר עם אלוהים היא להתחיל לעשות את זה! מצא זמן בכל יום שבו אתה יכול לשבת בשקט ולהתחיל לדבר – בדיוק כמו שהיית מדבר עם החבר הכי טוב שלך.

 

במקרא, אלוהים אומר לנו שני דברים חשובים על התפילה:

 

1. הוא מבקש שנדבר ונספר לו את בקשותינו. במילה שלו הוא אומר לנו, “אל תדאג או תדאג. במקום לדאוג, התפלל. תן לעתירות ולשבחים להפוך את הדאגות שלך לתפילות, להודיע לאלוהים על הדאגות שלך. לפני שאתה יודע את זה, תחושת שלמותו של אלוהים, כל מה שמתאגד לתמיד, יבוא ויישב אותך. זה נפלא מה שקורה כשמשיח מעביר את הדאגה במרכז חייך.” (Philippians 4:6-7). ככל שאנו מתפללים יותר, כך אנו בוטחים באלוהים. וככל שאנו בוטחים באלוהים, אנו מודאגים פחות מהחיים.

 

2. הוא מזכיר לנו שתפילותינו עוצמתיות. “תפילתו של אדם צדיק עוצמתית ויעילה” (James 5:16). הצמיחה במערכת היחסים שלנו עם אלוהים פירושה שאנחנו הופכים לאנשים שהוא רוצה שנהיה. וככל שאנו גדלים כנוצרים, כך תפילותינו עוצמתיות יותר.

 

הוה”ו

האמת היא שאלוהים לא צריך שנתפלל באמצעות נוסחה ספציפית. אבל יש מודל – דרך לבנות את תפילותיך – שרבים מצאו למועיל לאורך השנים. זה מבוסס על ראשי התיבות הוה”ו שמשמעותן: הערצה, וידוי, הודיה, והתחננות.

 

• הערצה היא ביטוי אהבתך לאלוהים.

• הווידוי הוא להודות בחטאיכם ולבקש מאלוהים סליחה.

• הודיה מביעה הכרת תודה לאלוהים על חסדו וסליחתו בחיינו ואומרת “תודה” על כל מה שהוא עשה.

• התחננות מבקשת מאלוהים עזרה בחייכם ובחייהם של אנשים אחרים.

 

מצא זמן בכל יום להתפלל ולדבר עם אלוהים!

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• Philippians 4:6-7

• 1 John 5:14

• Jeremiah 29:12

• 1 Thessalonians 5:16-18

• Colossians 4:2

שלב 4: האזנה

שלב 4: האזנה

האזן לקולו.

 

כל גבר ואישה שהתפללו אי פעם השתוקקו לתשובה ברורה מאלוהים, תשובה ספציפית לבקשה ספציפית.

 

אחרי הכול, אלוהים מבטיח שאם נתקרב אליו, הוא יתקרב אלינו (James 4:8). לכן, סביר לחשוב שהוא רוצה לא רק לשמוע ממך, אלא גם לדבר. המפתח להבנת מה שאלוהים רוצה לומר לך קשור אליך!

 

חוסר הסחות דעת

המפתח לגלות ולהבין את תשובותיו של אלוהים לתפילותיך הוא לפנות זמן לעצור ולהקשיב. בואו נהיה כנים, אתה כל כך מוצף מרעש וקולות שמגיעים מכל הכיוונים, זה יכול להיות קשה להתמקד במשימה אחת. אם קשה לבצע משימה, דמיין כמה קשה לשמוע את אלוהים באמצע הסחות הדעת האלה!

 

כל זה אומר שכדי להקשיב לאלוהים, לשמוע את דבריו, מצא מקום שקט בו תוכלו ליישב את ליבכם ונפשכם. כבה את הטלפון, הטאבלטים, המחשבים והשעונים החכמים המתחרים על תשומת הלב שלך.

 

זה מה שהתנ”ך מורה לנו לעשות בבשורה על-פי מתי:

“זה מה שאני רוצה שתעשה: מצא מקום שקט ומבודד כדי שלא תתפתה לשחק תפקידים לפני האל. פשוט היה שם בפשטות ובכנות שבה אתה יכול להסתדר. המוקד יעבור ממך לאלוהים, ותתחיל לחוש את החסד שלו. “

 

כשאתה מתמקד אך ורק בחיבור לאלוהים ושמיעת מה שהוא רוצה לחלוק איתך, תקבל כיוון, תקווה ותשובות לתפילותיך.

 

3 דרכים שבהן מדבר אלוהים

יש לפחות שלוש דרכים שבהן אלוהים מדבר. כמובן שיש עוד. אלוהים הוא אלוהים ויכול לדבר איתך איך שהוא רוצה. אבל, אלה הדרכים הנפוצות שתשמעו ממנו.

 

1. אלוהים מדבר אלינו דרך הברית החדשה – דבריו ההשראה. זה נקרא “המילה החיה” מכיוון שהוא נוצר בהשראת אלוהים חי שמילותיו הופכות את חיינו בכל פעם שאנחנו קוראים אותן. כאשר אנו קוראים את הברית החדשה, רוח הקודש של אלוהים עוזרת לנו לשמוע את קולו באופן ספציפי לנסיבותינו הנוכחיות.

 

2. אלוהים מדבר אלינו באמצעות “קול קטן עדיין”. (1 Kings 19:12) אלוהים לא מתכוון לצרוח, לצעוק ולדרוש ממך לשים לב. במקום להיות סמכותי, הוא רוצה שנפגש איתו באמצע הדרך. האמת, הוא תמיד מדבר אלינו, והוא עושה זאת באופן המחייב אותנו לשים לב. הוא מדבר כך, כדי לשמוע אותו אתה צריך להתכוונן ולהקשיב היטב.

 

3. אלוהים מדבר אלינו באמצעות “עד פנימי”. כשאתה הופך להיות חסיד ישו, אלוהים נותן לך את המתנה של רוח הקודש שלו. רוח הקודש משכנעת אותנו כשאנחנו מקבלים החלטות רעות, מדריכה אותנו כשאנחנו צריכים כיוון, ומנחמת אותנו כשאנחנו כואבים. רוח הקודש פועלת גם כחיבור בינך לבין אלוהים. לפעמים, אלוהים מתקשר מרוחו לשלך ואז רוחך מתקשרת עם הלב והנפש שלך. אלוהים לא מתקשר איתנו באופן שאנחנו מתקשרים זה עם זה. הוא מתקשר מרוחו לרוחכם ואז רוחכם מתקשרת ללבכם ולמוחכם.

 

זה מה שאנו מכנים עד פנימי. זה עלול להיראות כמחשבה או כהדרכה. זה זעיר ביותר. כדי להגיע למצב בו אלוהים מדבר איתך בדרך זו, אתה צריך, שוב, לפגוש אותו במקום שקט על בסיס קבוע.

 

ככל שתקדישו זמן רב יותר לאלוהים, וככל שתתרגלו לכוונן לקולו, כך הקול שלו יהפוך לקול ש”רועם בדרכים נפלאות” (Job 37:5).

 

יש אנשים שאומרים, “ובכן, אלוהים לא מדבר איתי. מעולם לא שמעתי אותו! ” אבל הנה אמת חשובה: גם אם אינך מרגיש שאלוהים מדבר אליך, הוא כן. למעשה, הוא כנראה מנסה להשיג את תשומת ליבך ברגע זה.

 

אם אינך מצפה לשמוע ממנו, אפילו לא הדלקת את השפופרת!

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• Jeremiah 33:3

• Philippians 4:9

• Psalms 34:4

• Psalms 85:8

• Proverbs 1:33

שלב 5: חיבור

שלב 5: חיבור

התחבר לאנשים אחרים בקהילה הנוצרית.

 

להיות חלק מקהילת אמונה זה לא רק חשוב. זה חלק מהמטרה שלך!

 

אלוהים לא עיצב אותך לחיות לבד. למעשה, הפעם היחידה שאלוהים תיאר את בריאתו כ”לא טובה” הייתה כאשר האדם היה לבדו. אז הוא נתן לו בת זוג, אישה, לחיות איתה.

 

האמת היא שאנחנו חזקים יותר כשאנחנו חיים את החיים הנוצרים סביב חסידי ישו אחרים – אנו מכנים קהילה זו של נוצרים “כנסייה”. אתה זקוק לעוקבי ישו אחרים סביבך כדי לעודד אותך וללמד אותך אמיתות חדשות על אלוהים. אתה זקוק לחסידיו של ישוע שיתפללו איתך ותתפלל איתם כדי שאמונתך תוכל להתחזק.

 

ההחלטה שלך ללכת בעקבות ישו היא ההחלטה הכי משמעותית שתקבל אי פעם. המשך להגדיל את מערכת היחסים שלך עם אלוהים על ידי מציאת חברים נוצרים שיכולים לתמוך בך.

 

חשוב על הנוצרים שאתה מכיר. שתף איתם רעיון זה ובקש מהם לשוחח אתך יותר על מסע האמונה שלהם.

 

הכנסייה

מילה היוונית ל”כנסייה”, המשמשת במקרא, פירושה “התכנסות” או “אסיפה”. תמצית המילה היא שתומכיו של ישו יתאספו כדי לחיות בקהילה זה עם זה. המשמעות היא שאנשים בכנסייה היו מאוחדים על ידי ישו, לומדים יחד את דבר אלוהים, אוהבים זה את זה, מעודדים אחד את השני כאשר הם עוברים זמנים קשים, עוזרים זה לזה להיות יותר דומים לישו ולחיות כמשפחה נוצרית.

 

כעת, לאחר שהפכת לנוצרי, חשוב שתמצא את הכנסייה שלך; קהילת תומכי ישו.

 

גופו של ישו

ישו אמר, “אני אבנה את הכנסייה שלי” (Matthew 16:18). פאול, המקים של הכנסייה הראשונה, כתב במכתבו לנוצרים באפסוס, “הבעל הוא ראש האישה שכן ישו הוא ראש הכנסייה, שהיא גופו, שהוא המושיע” (Ephesians 5:23). במילים אחרות, הכנסייה שייכת לישו.

 

בגלל זה, הכנסייה מתוארת כ”גוף המשיח.”
הוא הראש והאנשים הם באופן מטאפורי גופו. משמעות הדבר היא שכל חסיד ישו בעולם הוא חלק מהגוף, ומשרת מטרה שהיא ייחודית וגדולה יותר מאנשים שנמצאים מחוץ לגוף. הגוף נקרא לטפל באנשיו ומכיר בכך שאם אדם אחד סובל, כולם כואבים.

 

שירות

כחברים ב”גוף המשיח”, עלינו לחשוב כיצד אנו משתמשים בזמננו, בכישרוננו ובמשאבים שלנו כדי לשרת את האל. יש לך תפקיד בכנסייה, במשפחתו של אלוהים, וחשוב שתקדיש זמן לחשוב על מטרתך.

 

אחת הסיבות לכך שאנו צריכים להיות חלק מקהילה של נוצרים היא מכיוון שכאשר אנו נפגשים יחד אנו מוצאים את יעודנו, מטרתנו ותוכניתו של אלוהים לחיינו.

 

אמונות

יתכן שאתה חושב “איזו כנסיה אני מחפש?”
כמובן שאם אין הרבה כנסיות שבהן אתה נמצא, יתכן שתצטרך להקים קהילה בביתך. אבל אם יש לכם הזדמנות לחפש כנסייה, הנה רשימה של אמונות אורתודוכסיות מסורתיות, מקראיות, שעליכם לחפש. אם קהילת חסידי ישו מסכימים איתם, אתה יכול להיות להסכים עם הכנסייה:

 

• אמונה באל אחד, הקיים בשלושה אנשים – האב, הבן ורוח הקודש. הוא אוהב, קדוש וצודק.

• האמונה שהברית החדשה הוא דבר האל. היא מעוררת השראה ומדויקת. זה המדריך המושלם שלנו בכל תחומי החיים.

• האמונה שהחטא הפריד את כולנו מאלוהים, וכי רק באמצעות ישו המשיח ניתן ליישב עם אלוהים.

• אמונה שישו המשיח הוא גם אלוהים וגם אדם. הוא הובר על ידי רוח הקודש ונולד ממריה הבתולה. הוא ניהל חיים חסרי חטא, לקח על עצמו את כל חטאינו, מת וקם לתחייה שוב. כיום הוא יושב לימינו של האב ככהן הגדול והמתווך שלנו.

• האמונה שישו הוא מתנת האל לאדם. מתנה זו מתבצעת בחסד באמצעות אמונה בישו המשיח והיא מייצרת עבודות נעימות לאלוהים.

• האמונה כי טבילת מים היא מעשה חיצוני המדגים את הזדהותו של המאמין עם מותו, קבורתו ותחייתו.

• האמונה שרוח הקודש היא השמיכה שלנו. הוא מדריך אותנו בכל תחומי חיינו. הוא גם מברך אותנו במתנות רוחניות ומעצים אותנו להיכנע לפירות הרוח.

• האמונה שהקהילה הקדושה היא חגיגה למותו של ישו והזכרון שלנו עליו.

• אמונה שאלוהים רוצה שנחלים, נצליח ונשגשג כך שנוכל לחיות חיים מבורכים ומנצחים שישפיעו ויעזרו לאחרים.

• האמונה כי אנו נקראים להטיף את הבשורה לכל העמים. אנו מאמינים כי אדוננו ישו המשיח חוזר שוב כפי שהבטיח.

• בסופו של דבר, חפש מקום שבו אתה יכול להיות חלק מקהילה שתעזור לך להתקרב לאלוהים ולעבד אותו היטב. לא בגלל שהכנסייה מצילה אותך. רק ישו עושה זאת. אך ככל שתתקרב יותר לאלוהים, כך תרצו לסגוד לו, ללמוד את דברו ולבנות קהילה עם חסידים אחרים של ישו.

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• Acts 2:42-44

• 1 Corinthians 12:21-31

• Ephesians 4:15-16

• 1 Peter 4:10

• Hebrews 10:24

שלב 6: סגידה

שלב 6: סגידה

הערץ את אלוהים בכל מה שאתה עושה.

 

אתה נוצרת למערכת יחסים עם אלוהים. לא רק זה – אתה נוצרת לסגוד לו!

 

מכיוון שכל חיינו אמורים להיות מעשה סגידה לאלוהים, לכל מה שאנחנו אומרים או עושים יש מטרה.

 

ללמוד ללכת בעקבות ישו הוא שם נרדף ללמוד לסגוד לאלוהים בחייכם.

 

מהי סגידה?

סגידה היא ציות – לחיות כמו שאלוהים רוצה שנחיה. זו תגובתנו לטוב וקדושתו של אלוהים. (psalm 29:2) במילים אחרות, בגלל מי שאלוהים, אנו רוצים לחיות חיים טובים.

 

סגידה היא גם הלך הרוח – חורבן בקדושתו, כוחו וטובתו של אלוהים. אלוהים ברא את השמים ואת הארץ, את אינספור הגלקסיות ואת הכוכבים היפים בשמיים. הוא מחזיק את כל הדברים יחד ויש לו סבלנות כשאנחנו מפשלים. הוא כל כך אהב אותנו שהוא שלח את בנו היחיד למות במקומנו, כך שניתן יהיה לשטוף את כל חטאינו וחוסר השלמות לנצח.

 

מי לא ירגיש מודהם כלפי מישהו כזה ?!

 

אז, סגידה היא גם הלך הרוח וגם דרך חיים. זוהי הכרה בקדושתו של אלוהים ומחויבות לחיות את חייך כמו שאלוהים רוצה.

 

סוגי סגידה

כדי לעזור לך להשיג הבנה כיצד זה יכול להיראות בחיי היומיום שלך, הנה שלוש דוגמאות מעשיות של סגידה:

 

1. שיר. אחת הדרכים הנפוצות ביותר בהן אנו סוגדים לאלוהים היא בשירה אליו. בפסוק Colossians 3:16, מקים הכנסייה הראשון, פאול, מורה לנו לשיר “תהילים, מזמורים, ושירים רוחניים” לאלוהים. מחבר של Psalm 100:2 מזכיר לנו “לבוא בנוכחותו בשירה.” לאורך ההיסטוריה האנושית שימשה המוסיקה כביטוי לסגידה.

 

2. אי התאמה. פול, במכתבו לנוצרים הראשונים ברומא, כתב, “אני קורא לכם, אחים ואחיות … להציע לגופכם קרבן חי, קדוש ונעים לאלוהים – זו סגידתך התקינה והנכונה. אל תכנע לדפוס של העולם הזה, אלא יש לשנות את עצמך על ידי חידוש דעתך. אז תוכל לבחון ולאשר מה יהיה רצונו של אלוהים – רצונו הטוב, המענג והמושלם.”

 

בכך שהוא מאפשר לאלוהים לשנות אותך במקום העולם; בכך שאתה לא עומד בציפיות העולם, אתה סוגד לאלוהים.

 

3. פעולה. סגידה אינה סגידה אם היא לא דרך חיים.

 

• כשאנחנו סולחים לאחרים כמו שאלוהים סלח לנו, ואנחנו חיים בצורה שמוצאת חן בעיני אלוהים, זו סגידה!

• כשאנחנו לוקחים זמן לומר לאלוהים, “תודה”, זו הסגידה.

• כשאנחנו אוהבים את בן/בת הזוג שלנו והילדים כמו שישו אוהב את הכנסייה, זו סגידה.

• כשאנחנו נותנים את המשאבים שלנו לכנסייה, זו סגידה.

• כשאנחנו מראים חסד למישהו אחר מכיוון שאלוהים הראה לנו, זו סגידה.

 

סגידה היא דרך חיים!

 

הוביל אחרים לדלת הפתוחה

חשוב על סגידה כך: כשמישהו מחזיק את הדלת פתוחה כשאתה נכנס לבניין; או אם מישהו משלם על האוכל שלך במסעדה, אתה כל כך אסיר תודה שאתה רוצה לעשות את אותו הדבר למישהו אחר. אותו הדבר עם סגידה. אלוהים שלח את בנו למשימת הצלת העולם למרות שלא מגיע לנו. סגידה עושה את אותו הדבר עבור האנשים שאלוהים מכניס לחיינו.

 

אלוהים פתח את הדלת למערכת יחסים עמו. עלינו לחיות בצורה כזו שאנשים אחרים ירצו לעבור גם דרך הדלת. וכשזה קורה, חיינו חיי סגידה!

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• Psalms 29:2

• Romans 12:1

• Hebrews 10:25

• 1 Peter 2:5-6

• Isaiah 12:5

• Romans 12:4-8

שלב 7: שיתוף

שלב 7: שיתוף

שתף את החדשות הטובות על אלוהים עם אנשים אחרים.

 

אחד הצעדים הראשונים שכולנו צריכים לנקוט כחסידיו של ישו הוא טבילה לנצרות. כך אנו:

1. הולכים בעקבות דוגמתו של ישו

2. מכריזים בפומבי שאנו חסידיו

3. חולקים עם אחרים שאנו מאמינים במותו, קבורתו ותחייתו של ישו ושאנו רוצים לחיות בשבילו.

 

טבילה לא מצילה אותנו. רק ישו, ולא מעשינו, יכול לעשות זאת. טבילה היא סמל חשוב למה שקרה לחיינו וליבנו כמי שמאמין בישו.

 

כשאנו עוברים טבילה, אנו מתחילים חיים של שיתוף החדשות הטובות עם כל מי שאלוהים מכניס לדרכנו!

 

נקרא לשתף

ישוע קורא לחסידיו לחלוק את הבשורה ולעזור לאנשים אחרים לענות להזמנתו של אלוהים להצטרף למשפחתו.

 

לפני שהוא עזב את העולם הזה, הוא ציווה על חסידיו: “ויאמר אליהם לכו אל כל העולם וקראו את הבשורה לכל הבריאה מי שמאמין ויטבל יינצל, אך מי שאינו מאמין – יגונה” (Mark 16:15-16).

 

המחשבה הראשונה שלך עשויה להיות, “אין מצב שאשתף את הבשורה עם מישהו אחר! אני רק מתחיל להבין את זה בעצמי!! ” אם אתה חושב כך, אתה לא לבד. זה מאיים לדמיין את הדיבור על האמונה הנוצרית עם מישהו אחר.

 

עקרונות בסיסיים לשיתוף אמונתך

מפחיד ככל שיהיה, אתה יכול לסמוך שאלוהים נמצא איתך ויעניק לך כוח ואת המילים הנכונות לומר. אז עם זאת, הנה שלושה עקרונות בסיסיים לשיתוף אמונכם בישו עם אנשים שאינם מכירים אותו:

 

1. מעל הכול, חיי את חייך בשירות אמיתי לאלוהים כך שאנשים יבחינו במשהו שונה בך. לחיות חיים של יושרה כך שלא יחשבו שאתה צבוע. התחל להתפלל למען הסובבים אותך; שאלוהים יפתח איתם שיחות אמונה.

 

זכרו שאלוהים לא מבקש מכם להציל אף אחד אלא רק לשתף את מה שהוא עשה בחייכם. רק רוח הקודש יכולה לפקוח את עיניהם וליבם של אנשים לאמת האל.

 

2. אל תפחד. אלוהים נמצא איתך בכל צעד. כשאתה מקבל את ההזדמנות לדבר על אמונתך, אל תפחד. אינך צריך לדעת כל תשובה אפשרית מכיוון שאלוהים יטפל בזה עבורך.

 

הדבר היחיד שאתה צריך לחלוק הוא איך אלוהים שינה את חייך. התמקדו בהבדל שיצר ישו בחייכם. פשוט הסביר כיצד כולנו חוטאים וזקוקים לסליחה – אלוהים יעשה את השאר.

 

3. הודע לאדם האחר שאתה לא שונה מהם על ידי שימוש במילים כמו “אנחנו” ו”אותנו”. היו נאמנים ובטוחים ותנו לאלוהים לדבר כשהוא מגלה את עצמו לאחרים דרכם.

 

המציאות היא שאין לך מושג כמה זמן אלוהים עובד עם האדם האחר ועמך, אז אל תתייאש אם ייקח זמן עד שמישהו “יקבל את זה”.

 

הקם קבוצת הברית החדשה.

ארח קבוצת הברית החדשה עם חבריך על ידי מפגש שבועי וקריאת פסוקים אלה יחד. זה ימשיך לעודד אותך לצמוח באמונתך החדשה. לימוד פסוקי הברית החדשה אלה יעזור לך ללמוד כיצד לסמוך על אלוהים באופן מלא ולנהל איתו קשר עמוק יותר.

 

• Romans 6:3-5

• Luke 3:21-22

• Matthew 28:19

• Mark 16:15

• Psalms 105:1

• 1 Peter 3:15

• Acts 1:8

זקוק לעזרה?

100% פרטי.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Copyright © 1Bilion.org | Privacy Policy